W dnia 28.04.-03.05. gościliśmy z naszymi zawodnikami i końmi w Stadninie Koni Nad Wigrami. To pierwsza majówka jaką zorganizowaliśmy w tym miejscu, chociaż znamy to miejsce bardzo dobrze z letnich i zimowych corocznych zgrupowań jeździeckich. Trafiliśmy na świetną pogodę! Program zajęć obejmował codzienny trening ujeżdżeniowo-skokowy na placu oraz wyjazdy w teren. Nadwigierskie tereny to świetne ćwiczenie dla jeźdźców ale i koni. Swobodne galopy, jazda po wzgórzach i dolinach wpływają niezwykle pozytywnie na rozwój równowagi u jeźdźców a u koni na ich muskulaturę oraz stawy. Do tego cisza, spokój i świeże powietrze.

Poza jeżdżeniem uczestnicy mieli też inne zadania, jak opieka nad końmi, sprzątanie, karmienie, czyszczenie koni i sprzętu. Codziennie rano mieliśmy porządną rozgrzewkę a wieczorami ognisko lub graliśmy w karty. Energię uzupełnialiśmy u Pani Justyny z Rosochatego Rogu, do której jeździliśmy na obfite obiady składające się z dań lokalnej kuchni. 

  

POWRÓT