Zapraszamy na jazdę konną w ramach hipoterapii. Można zgłosić się do naszego ośrodka na profesjonalne leczenie końmi, czyli terapię polegającą na odpowiednim kontakcie ze zwierzęciem. To rozwiązanie, które sprawdza przy szeregu dolegliwości oraz chorób. Zapraszamy na zajęcia zarówno dzieci oraz młodzież, jak i osoby dorosłe. Dysponujemy dużym placem oraz halą do jazdy w niesprzyjających warunkach pogodowych. Mamy kompetencje do wykorzystywania tego typu technik. Zapraszamy do zapisów!

Terapia z koniem w naszym ośrodku

Zajęcia hipoterapeutyczne zdają egzamin przy wielu problemach natury fizycznej, psychicznej oraz emocjonalnej. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem pozwala na aktywizowanie pracy całego ciała, poprawienie sylwetki, a także normalizację napięcia mięśniowego. Terapia z koniem daje uczestnikowi szansę na polepszenie nie tylko kondycji fizycznej, lecz również psychicznej. Prócz tego leczenie ma pozytywny wpływ na koordynację wzrokowo-ruchową oraz orientację w przestrzeni.

W naszej stajni znajdują się konie odpowiednio przygotowane do hipoterapeutycznych spotkań z uczestnikami. To łagodne, spokojne zwierzęta, więc nadają się do terapii poprzez kontakt nawet z autystami. Sesje z nimi wyciszają, poprawiają nastrój, mogą też zwiększać aktywność jeźdźca. Leczenie tą metodą oddziałuje na sferę emocji, ale także na sferę poznawczą oraz społeczną. Dodatkowo osoba, która bierze udział w sesjach, uczy się odpowiedzialności za żywe stworzenie – może je karmić, czyścić albo choćby głaskać.

Na czym polega terapia koniem?

Metoda hipoterapeutyczna opiera się na ćwiczeniach ruchowych, rozwijaniu empatii oraz uczuć do zwierzęcia, a przez to poprawie sfery emocjonalnej. Sama terapia koniem w dużym stopniu może zaspokajać potrzebę relacji z innymi – w tym przypadku nie tylko z ludźmi. Leczenie za pomocą bezpośredniego kontaktu z żywym stworzeniem pomaga otworzyć się na otoczenie. Prócz tego praca przy tak dużym czworonogu daje poczucie ważności, bycia użytecznym oraz potrzebnym. Może być także powodem dumy, kiedy jeździec znajduje się tak wysoko, na końskim grzbiecie.

Dla kogo terapia kontaktem z koniem?

Tego typu rozwiązanie polecamy ludziom borykającym się z różnego rodzaju zaburzeniami, które oddziałują na organizm bądź psychikę albo wpływają na relacje społeczne. Terapia kontaktem z koniem wykazuje skuteczność przy problemach takich jak schorzenia mięśni czy mózgowe porażenie dziecięce. Leczenie poprzez jazdę konną przynosi efekty u osób z Zespołem Downa, zaburzeniami integracji sensorycznej oraz zaburzeniami psychicznymi. Prócz tego jest zalecane przy wadach postawy, skoliozach (do 20 stopnia), zaburzeniach równowagi oraz opóźnieniu psychoruchowym.

Do naszego ośrodka zgłaszają się również opiekunowie autystów, ludzie z ZA (Zespół Aspergera) oraz stwardnieniem rozsianym. Kolejna grupa chętnych to osoby mające problemy z prawidłowym budowaniem relacji. Podczas terapii kontaktem z koniem mogą uczyć się współpracy, znajdować motywację do uczestnictwa w zajęciach, a także nawiązywać nowe znajomości. Leczenie rozwija ich umiejętności w tym zakresie, ponadto pozytywnie oddziałuje na samoocenę.

Dlaczego warto wybrać terapię końmi u nas?

Zachęcamy do zapisywania na jazdę konną siebie albo bliską osobę (np. dziecko). Mamy doświadczony zespół, ładny, przestronny teren do zajęć, a przede wszystkim wiedzę na temat hipoterapii. Terapia końmi w naszym ośrodku cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Otoczenie sprzyja relaksowi, wyciszeniu się, jak również skupieniu na kontakcie ze zwierzęciem. Zapraszamy na leczenie do szkoły zlokalizowanej w atrakcyjnym miejscu, blisko parku narodowego, a jednocześnie w niedalekim sąsiedztwie stolicy Polski.

 

 

Kontakt do Trenera: +48 730310910