Kontakt do Trenera: +48 730310910

Każdego dnia warto poświęcić nieco czasu na to, by pielęgnować swoje pasje lub rozwijać w swoim dziecku nowe zainteresowanie. Nasza szkoła jazdy konnej i klub jeździecki Jeździecki Klub Sportowy RK Warszawa to miejsce znajdujące się w Warszawie, na Ursynowie przy ulicy Kinetycznej, w pobliżu lotniska Chopina. Odbywa się u nas nauka dla dzieci, jak również kurs jeździecki, dzięki któremu swoje umiejętności poruszania się na koniu mogą szkolić ci, którzy już dawno mają opanowane podstawy. Na czym polegają lekcje u nas?

Jazdy grupowe i indywidualne oraz oprowadzanka na lonży

Zapraszamy na nasze zajęcia osoby w każdym wieku – już trzylatek z powodzeniem może wsiąść na niewielkiego kucyka i utrzymać się na nim! Nasza szkoła oferuje kurs jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych jeźdźców. Dla każdego z nich nauka odbywa się w nieco inny sposób. Najbardziej podstawowa lekcja to półgodzinna oprowadzanka konna  na lonży, pozwalająca uczniowi oswoić się z siedzeniem na koniu. Oferujemy też spotkania, podczas których kilkuosobowe grupy o zbliżonych umiejętnościach pracują nad swoimi umiejętnościami, ale też siodłają zwierzę i uczą się o jego pielęgnacji oraz oporządzania. Indywidualna nauka poruszania się na koniu to samodzielny trening umiejętności jeździeckich, nakierowany na szlifowanie dotychczas nabytych zdolności.

Czytaj więcej

Jak długo trwają zajęcia?

Dbamy o to, aby każdy trening miał bardzo swobodny charakter i był dostosowany do możliwości i potrzeb danego kursanta. Oferujemy lekcje jazdy konnej w naszej szkole prowadzone zazwyczaj w sekcjach 30-minutowych i godzinnych. To optymalna dawka ruchu zarówno dla uczącego się jeźdźca, jak i dla konia, która jednak powtarzana systematycznie daje młodemu dżokejowi bardzo wiele w kontekście umiejętności. Nasze kursy poruszania się na koniu dostosowujemy jednak bardzo indywidualnie do konkretnej sytuacji.

Czego uczy się osoba początkująca w naszej szkole?

Zanim młody przyszły jeździec usiądzie na grzbiecie, musi dokładnie poznać zwierzę, które będzie go na nim niosło. Dlatego też zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w pracach przygotowawczych w naszej szkole jazdy na koniu – to lekcje karmienia, pojenia, czyszczenia, oporządzania zwierzęcia, a przy okazji przyswajanie cennych informacji na temat jego powszechnych dolegliwości, diety, możliwości, słabych i mocnych stron. Nauka to także oswojenie się konia z kursantem i odwrotnie – dzięki temu więź między nimi jest silniejsza, a współpraca podczas kursu idzie łatwiej.  

Do jakich efektów nauki dążymy?

Jeździecki Klub Sportowy RK Warszawa to miejsce z wieloletnią tradycją, którego wszelkie działania skupiają się wokół jeździectwa. Chcemy zarażać swoją pasję młodych ludzi poprzez organizowanie w naszej szkole nauki jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych. Nasi instruktorzy prowadzą kursy w taki sposób, by każdy z kursantów przeszedł jednakową drogę od najprostszych, przez bardziej skomplikowane, aż po naprawdę zaawansowane technicznie czynności. Każda lekcja wnosi coś nowego! Dążymy do tego, by pokazać Ci piękno tego sportu i zaszczepić w Tobie miłość do tych wspaniałych zwierząt. Być może w przyszłości spotkamy się na zawodach jeździeckich!

Dlaczego warto skusić się na naukę jazdy w naszej szkole?

Kontakt z tymi dumnymi zwierzętami jest bardzo pouczający i pokazuje, jak  ważne jest w jeździectwie to, by nawiązać z nimi nić porozumienia. Nauka jazdy na koniu to nie tylko umiejętność utrzymania się na jego grzbiecie, ale kontrolowania każdego jego ruchu przy pomocy subtelnych gestów. Nasza szkoła konna posiada doskonale ujeżdżone ogiery i klacze oraz wałachy, które świetnie sprawdzają się przy lekcjach dla najmłodszych i początkujących. To przede wszystkim troska o ich bezpieczeństwo z naszej strony. Wybierając kurs jeździecki w Warszawie, skuś się na wizytę w JKS RK Warszawa – przekonasz się, że to miejsce będzie odpowiednie dla Ciebie!