Nauka jazdy konnej dla dzieci i dorosłych

Mamy bogatą tradycję w szkoleniu dzieci i młodzieży od podstaw. W ramach prowadzonej szkółki każdy - dzieci i dorośli - uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa w użytkowaniu koni, obsługi sprzętu jeździeckiego oraz jazdy konnej we wszystkich chodach. Każdy znajdzie tutaj przyjazne dla siebie miejsce. Wychowankowie szkółki chcący rozwijać się sportowo przechodzą do Sekcji Sportowej, gdzie kładziemy nacisk na bardziej systematyczną i rzetelną pracę jeźdźca i konia.

Jazda rekreacyjna (dla dorosłych i dzieci od 7 r.ż.) - 120 PLN za godzinę zegarową

Jazda na lonży (indywidualna, od 6 r.ż.) - 100 PLN za 30 min.

Oprowadzanka dla dzieci (od 3 r.ż.) - 30 PLN za 10 min.

Kontakt do Trenera: +48 730310910

 

Dla wielu dzieci, młodzieży oraz dorosłych spragnionych rekreacji, sztuka obcowania z tak wielkim, imponującym zwierzęciem może być świetną przygodą. W szkółce JKS RK Warszawa organizujemy kursy jazdy konnej pozwalające opanować podstawy, ale również zaawansowane lekcje indywidualne dla przyszłych dżokejów, którzy bardzo poważnie traktują swoje hobby, jakim są konie.

Kiedy warto rozpocząć naukę jazdy konnej?

Swobodna przejażdżka kłusem, czy galopowanie po bezdrożach to wspaniała wizja, która kłębi się w głowie wielu dzieci, nastolatków, ale również dorosłych. Nauka jazdy konnej przez systematyczne lekcje uczące podstaw, to jeden z profili naszej działalności – szkoła i Jeździecki Klub Sportowy RK Warszawa jest po to, by pomagać w spełnianiu marzeń! Dla osób, których pragnieniem jest jazda konna, nauka pod okiem wykwalifikowanego instruktora to jedyny bezpieczny sposób, by posiąść odpowiednią wiedzę i dopracować technikę. Pierwsze lekcje dzieci mogą rozpocząć już wieku kilku lat – gdy tylko będą w stanie panować nad własnym ciałem i nie będą czuły lęku przed wielkim zwierzęciem. Tak naprawdę jednak nauka jazdy na koniu nie musi być rozpoczynana w dzieciństwie! Po prostu zapisz się na kurs, gdy poczujesz, że jesteś na to gotowy!

Czytaj więcej

Jak wyglądają podstawy jeździectwa?

Na początku każdy przyszły jeździec musi oswoić się ze zwierzęciem, przygotowując je do wyjazdu i zapoznając się z poszczególnymi elementami i funkcjami sprzętu jeździeckiego. Kurs w naszej szkole zaczynamy od spokojnego oprowadzania na lonży i prostych ćwiczeń, aby kursant mógł nauczyć się balansować na grzbiecie. Taka nauka jest ważna, by mógł utrzymać się na koniu podczas szybszego tempa i wprowadzania nowych elementów technicznych. Podstawy lekcji jeździectwa są wprowadzeniem do tego, by samodzielnie móc powodować (kierować) koniem przy użyciu tzw. dosiadu, łydki i wodzy.

Jak prowadzimy zajęcia w naszym klubie jeździeckim?

Oferujemy różne rodzaje zajęć, aby jak najlepiej dostosować ich styl do potrzeb kursanta. Może to być indywidualna lekcja jazdy konnej z krótkim oprowadzaniem dziecka na lonży, przeznaczona dla najmłodszych, pozwalająca oswoić się ze zwierzęciem. Jest to również nauka jazdy na koniu w kilkuosobowych grupach, które świetnie motywują i pomagają przyswoić podstawy. W szkole jest też kurs indywidualny, przeznaczony dla nieco bardziej zaawansowanych jeźdźców, którzy potrzebują specjalnego podejścia do lekcji.

Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs jazdy konnej?

To nie tylko wspaniała przygoda! Dla dzieci, którym marzy się jazda konna, podstawy tego sportu to świetny wstęp do rozwinięcia hobby, które w przyszłości może rozwinąć się nawet w dochodowy biznes! Poprzez taki kurs jeżdżenia na koniu w szkole jeździeckiej wspaniale stabilizuje się postawa, wzmacniają mięśnie, a umysł odpręża się, co sprzyja skupieniu. Jeździec zaprzyjaźnia się z koniem, ucząc się budowania więzi ze zwierzętami, co sprawia mu niezwykłą frajdę. To przyjemne z pożytecznym – mnóstwo korzyści dla ciała i ducha, a przy tym czysta przyjemność – nawet gdy trenuje się przy gorszej pogodzie!   

Jazda konna – hobby, które warto kontynuować!

Warto mieć w życiu coś, do czego można sięgać w chwilach smutku i zwątpienia. Nasza szkoła jazdy konnej propaguje sport, który jest najlepszym lekiem na wiele wewnętrznych rozterek! Gdy opanujesz podstawy, dużo łatwiej Ci będzie spędzać na koniu coraz więcej czasu, a nauka przestanie być tak trudna. Kto wie, być może niedługo spotkamy się na zawodach jeździeckich? Zapraszamy na kurs, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego, co przybliży Cię do tej pasji!

 

Prowadzimy także:

- Naukę jazdy konnej dla dorosłych

- Naukę jazdy konnej dla dzieci

- Terapię z koniem