Jeździecki Klub Sportowy RK Warszawa to kontynuacja wieloletniej działalności trenera i hodowcy koni Roberta Kowalczyka, który dotychczas tworzył Klub Jeździecki Chrobry w Warszawie.

Naszą misją jest trenowanie jeźdźców i koni w oparciu o techniki i metody, które Robert Kowalczyk wdrożył w swoim systemie szkoleniowym, na bazie doświadczenia i wiedzy zdobytych w Stadzie Ogierów w Gnieźnie pod okiem Zygmunta Szymoniaka, a także dzięki wieloletniej współpracy z Panem Hubertem Szaszkiewiczem i Panią Trener Wandą Wąsowską. Ma za sobą także szkolenia u międzynarodowych renomowanych trenerów, m.in. Franka Sloothaaka i Johana Zagersa.

Robert Kowalczyk zajmuje się jeździectwem od 9. roku życia. Hodowla koni i sporty konne to jego wielka miłość i największa pasja. Sam był czynnym zawodnikiem a obecnie skupia się przede wszystkim na trenowaniu młodzieży i koni. Celem szkoleniowca jest, aby podopieczni Klubu opanowali sztukę jazdy konnej i zbliżyli się do ideału harmonii między człowiekiem i zwierzęciem. Treningi są wymagające, ale dzięki systematycznej i gruntowej pracy jeźdźcy nabywają odpowiednią technikę, która stanowi bazę do dalszego doskonalenia jeździectwa trwającego przez całe życie.

Robert Kowalczyk posiada uprawnienia Instruktora Sportu PZJ (Instruktora Sportu PZJ).